چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۸
مصرف برق در شهرستان آستارا به ۵۹ مگاوات رسید/ مشترکان صرفه‌جویی کنند
مصرف برق در شهرستان آستارا به ۵۹ مگاوات رسید/ مشترکان صرفه‌جویی کنند

مدیر امور توزیع برق آستارا، گفت: گرم‌تر شدن هوا مصرف برق را در شهرستان مرزی آستارا به ۵۹ مگاوات افزایش داد که لازم است مشترکان، نهایت صرفه‌جویی را انجام دهند.

 

بهزاد محمودی ۲۰ تیرماه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه مصرف برق در شهرستان مرزی بندر آستارا به ۵۹ مگاوات رسیده است که در مقایسه با سال قبل افزایش نشان می‌دهد، اظهار کرد: گسترش ساخت و ساز در شهر گردشگرپذیر آستارا و گرایش شدید مردم به استفاده از دستگاه‌های خنک کننده از دلایل اصلی افزایش مصرف برق در این منطقه است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان مصرف برق در این آستارا مربوط به منازل مسکونی و ساختمان‌های تجاری شهرستان است، افزود: برای تقویت شبکه برق شهرستان آستارا ۸۵۰ دستگاه پست ترانسفورماتور با توان‌های تقویتی متفاوت در نقاط مختلف آستارا نصب شده است.

مدیر امور توزیع برق آستارا با بیان اینکه شهرستان مرزی بندر آستارا ۶۱ هزار مشترک برق دارد، اظهار کرد: با توجه به افزایش مصرف برق و احتمال قطعی و خاموشی موقت در برخی نقاط این شهرستان، شهروندان صرفه‌جویی و مدیریت مصرف بهینه برق را حتما جدی بگیرند.

محمودی، افزود: دمای کولر باید بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی گراد تنظیم و از لامپ‌های کم مصرف با نور کافی و عمر مفید استفاده شود و شهروندان در ساعات اوج مصرف یعنی از ۱۱ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۴ از ظرفشویی، لباسشویی و سشوار استفاده نکنند.

وی تصریح کرد: اگر مصرف بهینه از سوی مشترکان و حتی ادارات در زمان فعالیت اداری یا غیر اداری رعایت شود، قطعاً خاموشی نخواهیم داشت.

مدیر امور توزیع برق آستارا با بیان اینکه ۶۱ هزار مشترک برق در آستارا شامل واحد های مسکونی، تجاری، بخش کشاورزی، تولیدی و عمومی است، گفت: ۹۰۰ کیلومتر شبکه برق فشار هوایی و زمینی در سطح شهرستان آستارا فعال می باشد.

محمودی با تقدیر از خدمات شبانه روزی نیروهای زحمتکش توزیع برق شهرستان مرزی بندر آستارا، اظهار کرد: واحد اتفاقات توزیع برق شهرستان آستارا به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مردم است.

وی سرقت تجهیزات مربوط به برق در مناطق شهرک عباس آباد، باغچه سرا، لوندویل و غلام محله را معضل مهم شهرستان آستارا عنوان و تصریح کرد: متاسفانه سرقت تجهیزات برق توسط افراد سودجو باعث ضعف ولتاژ و اختلال در توزیع برق پایدار در سطح منطقه می شود.

به گزارش ایسنا، شهرستان گردشگرپذیر و مرزی بندر آستارا با ۹۵ هزار نفر جمعیت و با دو بخش مرکزی و لوندویل در شمال غربی استان گیلان، حاشیه دریای خزر و همسایگی کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

اشتراک گذاری:

تبلیغات شما با ما

0996-6264416